top of page

VÝSTAVBA Z CLT

V nabídce projektanta naleznete desítky typových projektů. Vedle rodinných  domů si můžete vybrat také z celé řady dalších nízkoenergetických dřevostaveb, jako jsou apartmány, rekreační chaty, chalupy, bungalovy,.

Typový projekt rodinného domu od nás dostanete zdarma. Celé bydlení upravíme podle Vašich představ, přání a potřeb.

Rádi se s Vámi podělíme o různé nápady, návrhy a plány domů ke stavbě. Pokud si ještě nejste jisti, jaký typ domu chcete postavit, podívejte se na projekty a návrhy.

Domy se dvěma ložnicemi, plány jednopatrových domů, plány dvoupatrových domů, Styl Duplex domy, domy s terasou a bazénem. Plán domu s moderní fasádou a nebo s fasádou dřevěnou. Návrhy malých domků, domy s garáží atd.

Vyberte si svůj projekt:

Doporučujeme

Pojďme si vysvětlit, z jakého materiálu domy stavíme a jaké má tento konstrukční systém výhody.

 

Ať už systém nazveme CLT/ Cross Laminated Timber/, x-lam nebo BSP, vždy to znamená to stejné a to: Křížem lepené vrstvené masivní dřevo.

Dřevotřísku nebo podobné materiály jako OSB vůbec nepoužíváme. Používáme pouze masiv- dřevo první jakosti.

CLT panel  je produktem moderní konstrukční technologie. Obsahuje lamely, obvykle z jednoho druhu dřeva. Technologie je popularizovaná v Evropě a postupně si získává prostor i ve zbytku světa. Vyniká svou silou, vzhledem, všestranností a udržitelností. V současné době existují dokonce výškové budovy postavené s některými částmi z CLT. Čtyř i vícepatrové budovy jsou dnes už běžné.

 

Technologie byla vyvinuta v devadesátých letech v Rakousku, potom se rozšířila po Itálii a Španělsku. Dnes je po Evropě několik výrobců, produkující CLT panely, což dokazuje jejich popularitu. Byli jsme u toho a této technologii věříme!

 

Je to udržitelný materiál, protože se skládá ze dřeva, obnovitelného zdroje (obvykle zalesňování) a při jeho výrobě se nevyžaduje spalování fosilních paliv

Co je lepené vrstvené dřevo?

Materiál tvoří prkna (nebo lamely) z řezaného a lepeného dřeva, kde každá vrstva je orientována kolmo k předchozí vrstvě. Spojením vrstev dřeva pod kolmými úhly se získá strukturální tuhost panelu v obou směrech, podobně jako u překližky, ale se silnějšími součástmi. Tímto způsobem má panel dobrou pevnost v tahu a tlaku. Panely mohou sloužit jako stěny, podlahy, nábytek, obklady a stropy a jejich tloušťku a délku lze přizpůsobit požadavkům každého projektu. Panely  CLT mohou být pohledové a zpravidla se montují a řežou ve výrobě, kde se již zajišťují spoje, otvory a rozvody uvedené v návrhu. Díly jsou dopravovány na místo stavby, kde probíhá montáž. 

U našich projektů z CLT panelu netrvá stavba na místě déle než několik dní. Je to suchá a rychlá práce s velmi malým množstvím odpadu. 

Z praxe víme, že více času při navrhování má za následek méně času stráveného na stavbě.

 

Díky příčné orientaci každé z jejích podélných a příčných vrstev jsou stupně smršťování a roztahování dřeva v úrovni desek sníženy na nepodstatné minimum, přičemž se značně zlepšuje statické zatížení a tvarová stálost. 

Řezání dřeva na staveništi

RODINNÉ DOMY

Všechny naše domy jsou postaveny se zaměřením na energetickou účinnost. Proto pracujeme s nejmodernějšími materiály a technologiemi. Každý, kdo si vybere dřevěný dům, vyjadřuje touhu žít v jiném prostředí vyrovnaném s přírodou. Jeho přínosy pro zdraví, úspory energie, vytváření relaxačního a příjemného prostředí jsou některé zvláštní vlastnosti, které si lidé, kteří se rozhodují pro dřevo, váží, protože dřevostavba není jen nový domov, je to i jiný životní styl. Díky přesnosti zpracování jednotlivých kusů rodinného domu, označených podle plánu stavby a  výrobní dokumentace , kterou zároveň dodáváme k projektu, je  konstrukce domu velmi jednoduchá.  Naši spolupracující architekti mohou vyvinout projekt dokonale přizpůsobený Vašemu vkusu a potřebám, nebo můžeme vyrobit a realizovat projekt, který nám přinesete. Můžeme také spolupracovat s Vaším architektem a poskytovat veškerou potřebnou podporu pro vývoj nejoptimálnějšího projektu na základě Vašich představ.

CHATY A CHALUPY

 

Realizujeme projekty architektury na míru každému klientovi. V každém projektu zohledňujeme polohu chalupy, její styl a dostupný rozpočet.  Stavíme venkovské domy, které jsou plně přizpůsobeny způsobu života jeho obyvatel a jejich potřebám. Naše všestrannost a konstrukční kapacita nám umožňují stavět dřevěné domy v rustikálním stylu. A to včetně vybavení. Používáme staré kované prvky jako mříže, balkony, které restaurujeme a upravujeme ve specializovaných dílnách. Průchozí dveře, velké vstupní brány, dělené dveře, okna, mříže, jsou všechny staré, zrenovované, čemuž přizpůsobujeme také staré kování. Tímto způsobem dosáhneme mimořádné kvality a originality.

266795727_1321008671681348_8280058215454667179_n_edited.jpg

ÚSPORNÉ

NEHOŘLAVÉ

PRAKTICKÉ

HODNOTNÉ

SKUTEČNÁ
DŘEVOSTAVBA

Moderní dřevěné domy mají jednu věc společnou se svými „předky“: staví se velmi rychle a potěší stavitele a majitele krátkou dobou stavby. To znamená velká úspora, rychlé nastěhování a rychlejší návratnost vložených prostředků. Zkušení řemeslníci v závodě staví  stěny z masivního dřeva, aby bylo možné hotové panely včas přepravit na staveniště. Tam se energeticky usazují. Dílenská výroba má velkou výhodu v tom, že umožňuje obzvláště přesné obrábění, což v mnoha ohledech prospívá dřevostavbám. Tepelně izolační schopnost dřevostaveb je optimalizována, protože stěna domu je naprosto odolná, větru a vnějšímu znečištění. A to díky výrobě prováděné v továrně,

 

Dřevěné domy vytvářejí zdravé životní klima a jedinečné „klima pohody“. Dřevo přirozeně reguluje vlhkost v místnosti. Díky příjemnému dotyku a hřejivému vzhledu jsou stěny vždy teplé a přispívají k příjemnému prostředí. Zvláště ekologickou surovinou je dřevo, pokud pochází z udržitelných plodin. Roste zpět a váže CO². Naopak emise CO2 se při výrobě jakéhokoli jiného stavebního materiálu zvyšují. Dřevěné domy proto nejen Vám a vaší rodině nabízejí velkou výhodu v kvalitě života, ale také přispívají k ochraně životního prostředí.

 

 

Skutečně přírodní a

ekologický produkt

bottom of page